🌴 Hotel Riviera – En eksklusiv oplevelse for hele familien
Hotel Riviera tilbyder en luksuriøs og familievenlig atmosfære, beliggende ved en golfbane og tæt på stranden. Her kan du nyde en privat strand, to udendørs swimmingpools og en indendørs pool samt flere restauranter og barer med både lokale og internationale retter.
🍽 Kulinariske oplevelser
Hotellet har fem restauranter, der tilbyder lækre måltider i en hyggelig atmosfære. Nyd en drink i poolbaren eller forkæl dig selv med noget ekstra i en af hotellets øvrige barer.
🏊♂️ Afslapning og aktiviteter
Slap af på den private strand, tag en dukkert i en af de to udendørs swimmingpools eller slap af i hotellets indendørs pool. For dem, der ønsker at holde sig aktive, er der et fitnesscenter og volleybold. For børnene er der en legeplads og en børneklub med sjove aktiviteter.
Hotellets faciliteter: – 2 udendørs swimmingpools og en indendørs pool
– Gratis parkering og Wi-Fi
– Privat strand med solstole og parasoller
– Børneklub og legeplads
– Flere restauranter og barer
– Fitnesscenter og volleybold
– Døgnåben reception
🌅 Perfekt beliggenhed
Hotel Riviera ligger kun et stenkast fra Plage Kantaoui og tilbyder nærhed til restauranter, butikker og lokale seværdigheder. Her får du både afslapning og aktiviteter for hele familien.
📍 Beliggenhed:
Hotel Riviera ligger i Port El Kantaoui, 3 minutters gang fra Plage Kantaoui og 23 km fra Monastir Habib Bourguiba internationale lufthavn.